W roku szkolnym 2014/2015 szkoła nasza przystąpiła do programu pn. „Mały Mistrz”, który współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W bieżącym roku szkolnym  w naszej szkole  do programu pn. "Mały Mistrz"który współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przystąpiły dwie klasy pierwsze : 1 c i 1 f.
Projekt  realizowany jest :
-  w dwóch klasach pierwszych I c i I f przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie  Annę Pluto-Prondzińską i Magdaleną Wilkowską, ,
- dwóch klasach drugich – II c i II f g przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie Alicję Skrzypińską i Annę Witczak oraz nauczyciela wychowania fizycznego pana Pawła Rogalińskiego.

Krótka charakterystyka:

Główną ideą programu jest propagowanie aktywnej postawy wśród uczniów klas I-III. Zagadnienia tematyczne wynikające z projektu realizowane będą w formie sześciu bloków sportowych :

• Rowerzysta - Turysta
  • Gimnastyk - Tancerz
  • Saneczkarz – Narciarz - Łyżwiarz
  • Piłkarz
  • Lekkoatleta
  • Pływak - Wodniak

W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności
i wiadomości, za które nagradzany będzie odpowiednią odznaką wklejaną do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzyma tytuł Małego Mistrza.

m001

m002