W ramach inicjatywy społeczno-edukacyjnej organizujemy pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online.
Jest to bezpłatne wydarzenie, które pozwoli każdemu uczniowi przekonać się, co już umie, a co powinien jeszcze powtórzyć przed prawdziwym egzaminem.
Grafiki do wykorzystania przy publikacji udostępniamy na dysku Google:
Za miesiąc uczniowie kończący naukę w szkole podstawowej przystąpią do egzaminu ósmoklasisty. Wyniki, które uzyskają, będą miały istotny wpływ na rekrutację do liceum bądź technikum.
Nikogo nie dziwi zatem, że w wielu polskich domach trwa wzmożona nauka. Uczniowie wykorzystują te ostatnie tygodnie na utrwalanie materiału z polskiego, angielskiego i matematyki. Czy są już dostatecznie przygotowani? A może powinni jeszcze odświeżyć niektóre tematy? Na jaki wynik mogą obecnie liczyć? Odpowiedzi na te pytania może dostarczyć innowacyjny, pierwszy w Polsce Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online. Jego organizacji podjęła się platforma edukacyjna ZDAY we współpracy z Polskim Instytutem Edukacji.
Dlaczego powstał w takiej formie? - Zależało nam, aby próbny egzamin był dostępny dla każdego ucznia. Forma online stwarza możliwość rozwiązania w domu albo w szkolnej bibliotece po lekcjach. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu, choć my polecamy zdecydowanie rozwiązywanie egzaminu na komputerze, z uwagi na większą wygodę - mówi Karol Wilczyński, pomysłodawca wydarzenia i współtwórca platformy ZDAY.
Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online organizowany jest w terminie 16-18.04.2024 r. Codziennie będzie publikowany arkusz z innego przedmiot, tak jak na majowym egzaminie. - Na języku polskim będą pytania do tekstu źródłowego i wypracowanie do napisania, a na angielskim słuchanka. Wszystko możliwie zbliżone do prawdziwych egzaminów - dodają organizatorzy.
Aby wziąć udział w próbnym egzaminie online, wystarczy się zapisać na stronie https://zday.pl/probny-egzamin-osmoklasisty-online/ Tam również znajdują się wszystkie szczegóły.
Arkusze będą dostępne od rana do wieczora, tak aby każdy uczeń mógł wziąć udział w tym wydarzeniu.
Próbny egzamin online od ZDAY stwarza okazję do zweryfikowania wiedzy bez stresu, w komfortowych, domowych warunkach, a jednak możliwie zbliżonych do realiów prawdziwego egzaminu - chociażby pod kątem limitu czasu. Warto skorzystać z tej okazji, zwłaszcza że wzięcie udziału nic nie kosztuje. Rozwiązanie Próbnego Egzaminu Ósmoklasisty Online na pewno przełoży się na lepszy rezultat w połowie maja.
Siatkówka chłopców
11 kwietnia odbyły się zawody piłki siatkowej  chłopców starszych w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży.
Do rywalizacji zgłosiło się 5 szkół. Nasi reprezentanci zajęli IV miejsce.
Wyniki pojedynków były bardzo wyrównane. O miejscach zdecydowały małe punkty i do końca nie było wiadomo, kto uplasuje się najwyżej. Świadczy to o tym, że sport jest piękny i nieprzewidywalny.
Drużyna grała w składzie: Stanisław B., Maksym M., Hubert B., Bartek S., Wiktor T., Miłosz C., Wiktor F., Mateusz R., Marek Ž., Bartek Ć. i Cyprian B. i już nie mogą doczekać się rewanżu w przyszłym roku.

Konkurs o Maksymilianie
10 kwietnia w Siedlcach odbył się finał XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
Trzy uczennice naszej szkoły uzyskały tytuł finalisty: Antonina G. z kl. 7e oraz Julia D. i Paulina Ķ. z kl 8a.
Serdeczne gratulacje!

Sukces SP-3

Miło nam poinformować, że 4 kwietnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Słupsku i Regionie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska.
Po zaciętej rywalizacji drużyna nasze szkoły w składzie: Maciej Ptak, Hanna Żurawska, Zofia Centkowska zajęła II miejsce."Mistrzem Wiedzy o Słupsku i Regionie" okazał się uczeń naszej szkoły Maciej Ptak, który zdobył największą liczbę punktów.

Gratulujemy!!!

Skok wzwyż

Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie doskonalili skok wzwyż techniką nożycową.