Konkurs recytatorski

Reprezentacja naszej szkoły w kategorii klas 4-6 oraz 7-8 może się pochwalić sukcesami w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Polskiej. Uczestnikami turnieju byli: Martyna Słomska i Mateusz Turbacz z klasy 4 d oraz Antonina Grzegorzewska z klasy 7 e. Mateusz zajął II miejsce i tym samym zakwalifikował się do kolejnego etapu konkursu. Tosia w swojej kategorii zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Edukacja wojskowa
20 maja klasy 7a, 6b i 7c miały okazję, uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy w stanach zagrożenia alarmowego.
Zajęcia przeprowadzili zawodowi żołnierze Wojska Polskiego.

Rodzinne dyktando
XV Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Rodzinne dyktando” rozstrzygnięty!
I miejsce - Maja Gdyra i p. Magdalena Gannon (SP1 Ustka)
Jan Iwanowski i p. Anetta Iwanowska (SP3 Słupsk)
II miejsce - Hanna Gregorek i p. Joanna Gregorek (SP10 Słupsk)
III miejsce - Aniela Mikołajczyk i p. Beata Mikołajczyk ( SP1 Ustka)
Orest Maksyśko i p. Piotr Maksyśko (SP3 Słupsk)
Gratulujemy! Dyplomy i nagrody już są w Waszych szkołach.

Gry terenowe 6b
10 maja klasa 6b wyruszyła do Łysomiczek. Uczniowie podzieleni na zespoły zmierzyli się z ciekawymi wyzwaniami. Z pomocą mapy zaliczyli kolejne zadania sprawnościowe na terenie lasu. Był też czas na ognisko z kiełbaskami, zabawy w plenerze, a chętni uczniowie mogli popracować nad wykrzesaniem ognia.
Dopisała pogoda i dobry humor.