Konkurs religijny
Miło nam poinformować, że 4 uczniów pięknie reprezentowało naszą szkołę w XV Diecezjalnym Konkursie Wiedzy Religijnej (etap rejonowy), który odbył się 13 marca w Szkole Podstawowej nr 6 w Słupsku.
W kategorii klas 6-8 Hania Dudek z kl. 6c zdobyła I miejsce, zaś w kategorii klas 1-5 Jaś Iwanowski z kl. 4d osiągnął II miejsceBartek Stachura z kl. 4b zdobył III miejsce oraz Gabrysia Łętkowska z kl. 4b zajęła IV miejsce.
Serdecznie gratulacje!

Dzień Kobiet w bibliotece
W tygodniu poprzedzającym Dzień Kobiet uczniowie klas 4-8 mogli obejrzeć wystawę tematyczną "Kobiety, które wpłynęły na losy świata". Dowiedzieli się, że początki paleontologii, astrologii, łańcuchy DNA, skala Apgar, odkrycia fizyczne, chemiczne i wiele innych... to również kobiety. Historia też jest kobietą...

Lekcja plastyki w muzeum

Dzień kobiet z Witkacym. Uczniowie 7c uczestniczyli w lekcji plastyki w Muzeum w Białym Spichlerzu, zapoznali się z  życiem i twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Zakończyła się edycja ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł", w której nasza szkoła bierze udział od wielu lat. Jest to ważny program aktywizujący uczniów, przekazujący wiele cennych uwag dla rodziców i opiekunów w zakresie profilaktyki, edukujący poprzez ulotki i wspierający pracę nauczycieli ciekawymi scenariuszami zajęć.

Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych - organizator kampanii - spośród  tysięcy prac nadesłanych z całej Polski wyróżniło 15 uczniów z naszej szkoły. Wśród laureatów znaleźli się:

Zofia Chełska kl.2a

Emilia Nowak kl.2a

Aleksandra Golasińska kl.2a

Kornelia Zakrzewska kl.2a

Pola Jórczykowska kl.2c

Hanna Janczak kl.2b

Karolina Piątkowska kl.2c

Eva Domer kl.2b

Marcin Kisiel kl.2b

Alexander Markowski kl.3a

Oliwia Wieczerzak kl.3c

Zuzanna Popiołek kl.3c

Izabela Kiełb kl.3c

Jan Pluto-Prondziński kl.3c

Milena Wilkowska kl.7e

Laureaci wraz z rodzicami zostali zaproszeni na spotkanie do Teatru Rondo, podczas którego wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Słupska oraz Fundację"Trzeźwy Umysł".

Uczennice z kl. 7b i 7d naszej szkoły wzięły udział w miejskim projekcie pn. Słupska Książka Sensoryczna, której pomysłodawczynią jest p. Marta Andrzejewska z SP-4 w Słupsku.

Otylia K, Natasza L, Julia L, Laura L., Karolina M., Julia M. i Lena S. wykonały dotykową książkę pt. "Kicia Kocia i Nunuś na spacerze" autorstwa Anity Głowińskiej. Koordynatorkami projektu w SP-3 w Słupsku były panie: Wioletta Knapa-Przedborska i Alicja Skrzypińska. Książka zawiera wypukłe elementy oraz tekst zapisany alfabetem Braille"a. Zostanie przekazana dla dzieci z niepełnosprawnościami do dwóch słupskich przedszkoli.