znaki do hymnu

V EDYCJA

Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych - "Do Hymnu"

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła  przystąpiła do V edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych – „Do HYMNU”. Konkurs jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zadanie konkursowe polega na grupowym wykonaniu jednogłosowo, „a cappella” przez możliwie największą liczbę uczniów Szkoły: Hymnu Państwowego oraz dwóch pieśni hymnicznych: „Rota”, „Gaude Mater Polonia”.

Prezentacja konkursowa odbędzie się 26 października 2022r. w sali gimnastycznej naszej placówki.

26 października wzięliśmy udział w wyjątkowej rywalizacji ogłoszonej przez Narodowe Centrum Kultury, polegającej na wspólnym, jednogłosowym wykonaniu hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych („Gaude Mater Polonia”, „Rota”). Te niełatwe utwory wybrzmiały
z taką siłą, że nie można było powstrzymać wzruszeń  i spływających po policzkach łez. Takie emocje wywołał występ pół tysiąca uczniów szkolnego chóru pod batutą pani Ewy Chowaniec. Całość dopełniła piękna dekoracja, odświętne stroje i kokardy narodowe – wszystko zgodnie
z regulaminem konkursu, nad którym czuwali członkowie jury: prof. dr hab. Roman Grucza oraz prof. dr hab. Aleksandra Grucza – Rogalska.

W konkursie „Do Hymnu” szkoły rywalizują o atrakcyjne nagrody finansowe, ale i dostosowują się do założeń organizatorów. My także. Przede wszystkim w tej ważnej sprawie zintegrowaliśmy się, budując w sobie poczucie dumy narodowej i dbałość o dziedzictwo narodowe.

W V edycji Konkursu nasza szoła zajęła I miejsce w województwie  i wygrała 5000 zł.!

Pani Ewa Chowaniec dyrygentk doskonala

Ponad 500 uczniw podczas przesluchania do konkursu

Profesor Roman Grucza wrecza Pani dyrektor Marzenie Wolskiej dyplom konkursowy