Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka i Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zorganizowały i przeprowadziły XVI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Witkacy i ja".
Honorowy patronat nad konkursem objęła Prezydentka Miasta Słupska - Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka.
To doskonała promocja Słupska i Muzeum Pomorza Środkowego jako miejsca najbogatszych zbiorów dzieł artysty.
Gala wręczenia nagród tegorocznym laureatom odbyła się w Białym Spichlerzu, gdzie znajduje się 266 prac artysty. Konkurs adresowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół średnich oraz liceów plastycznych i placówek kulturalnych.
W tym roku na konkurs wpłynęło 335 prac z 21 szkół i placówek kulturalnych z najodleglejszych zakątków Polski. Nagrodzono prace przysłane z Warszawy, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Banina, Bydgoszczy, Koszalina, Lublina, Nowego Targu i Brzegu oraz Słupska. Spośród 211 prac i 124 fotografii przyznano 54 nagrody.
W kategorii praca plastyczna - nagrodzono 8 osób i wyróżniono 19 twórców. W kategorii fotografia - nagrody otrzymało 5 osób, a wyróżnienie kolejnych 6. Przyznano także 5 nagród specjalnych.
Od wielu lat napływają także prace z ośrodków specjalnych wykonane przez osoby niepełnosprawne i za każdym razem prace tych osób są mile widziane i dodatkowo nagradzane. Młodzież ta zaskakuje jurorów niekonwencjonalnym podejściem do tematu i dojrzałością interpretacji dramatów St. I. Witkiewicza.
Jeszcze do 21 kwietnia w Herbaciarni Richtera można oglądać wystawę pokonkursową nagrodzonych i wyróżnionych prac.