23 listopada uczniowie klas siódmych i ósmych uczestniczyli w zajęciach warsztatowych podczas których zgłębili wiedzę na temat kwalifikacji. Dowiedzieli się o Europejskiej Ramie Kwalifikacji, Polskiej Ramie Kwalifikacji, kwalifikacjach rynkowych oraz sposobach nabywania kwalifikacji i certyfikatów. Mieli możliwość bliższego zaznajomienia się ze sposobami nabywania ich oraz możliwościami zatrudnienia dotyczącymi np. druku 3D. Podczas warsztatów zostały też poruszone zagadnienia dotyczące kwalifikacji kucharza, pracownika zajmującego się stolarką budowlaną. Rozmowy uczniów z osobami prowadzącymi warsztaty przybliżyły sposoby samorozwoju, a także wskazały możliwości uzyskiwania dodatkowych kwalifikacji w różnych zawodach.