Dużym sukcesem zakończył się start młodzieży z naszej szkoły podczas IV Powiatowej Olimpiady Pierwszej Pomocy, który miał miejsce w dniu 30.05.2023 w Zespole Szkół Agrotechnicznych (rolniczaku) w Słupsku. Ekipa w składzie: Aleksandra Folusiak, Agata Skrzypczyk, Nikola Nowicka, Dawid Frankowski i Oskar Kotela, wywalczyła w tej imprezie drugie miejsce, pozostawiając za sobą pięcioosobowe reprezentacje z 16 innych szkół w miasta i powiatu słupskiego. Nasi uczniowie wykonywali ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej polegające miedzy innymi na resuscytacji osoby nie wykazującej funkcji życiowych, zaopatrywaniu różnego rodzaju ran, usztywnianiu złamań i szeregu innych zabiegów z zakresu pierwszej pomocy. Rywalizacja podzielona była na dwa etapy. Pierwszy z nich przeszliśmy śpiewająco, uzyskując 38,9 pkt. na 40 możliwych, co dało nam pierwsze miejsce. W drugim etapie zmierzyły się trzy najlepsze szkoły z pierwszego etapu. Niestety w tej fazie rywalizacji przydarzył się naszym uczniom błąd, który zaważył na tym, że ostatecznie jury sklasyfikowało nas na drugiej lokacie. Tym samym udało nam się powtórzyć wynik z poprzedniej III edycji POPP. Końcowa klasyfikacja na pudle to: SP-4 Słupsk, 2. SP-3 Słupsk, 3. SP-10 Słupsk.  Uczniowie zdobyli dla szkoły kolejnego fantoma, oraz kompletnie wyposażoną apteczkę pierwszej pomocy. Sami natomiast zostali obdarowani pamiątkowymi medalami, oraz elementami garderoby w postaci koszulek i czapeczek.
Gratulacje!