W dniach 16-18 maja uczniowie klas ósmych i niewielka grupa siódmoklasistów naszej szkoły, uczestniczyli w zajęciach terenowych, będących formą edukacji, łączącą ze sobą kilka przedmiotów nauczania. Młodzież wykonywała zadania teoretyczne i praktyczne z geografii i historii regionalnej, ale nabywała także wiedzę z biologii, techniki i wielu pokrewnych dziedzin. Trasa naszej wyprawy wiodła ze Słupska i w Słupsku się kończyła, ale uczniowie odwiedzili przy okazji Smołdzino, Gardnę Wielką, Dębinę i Rowy. Poznawali ciekawostki historyczne, geologiczne, uczyli się obsługiwać kamerę, czytać mapę i nawet, wzorem niemieckich żołnierzy z 1939 roku, wykonywali z piasku modele polskich samolotów z okresu kampanii wrześniowej. Pomimo nie zawsze sprzyjającej pogody, wszyscy wrócili zadowoleni i mamy nadzieję, z naładowanymi akumulatorami na egzaminy ósmoklasistów, które czekają naszych, przyszłych absolwentów już w kolejnym tygodniu pracy.
Z niecierpliwością czekamy jeszcze na wykonanie przez uczniów prezentacji multimedialnych, które będą podsumowaniem wyprawy.