Dnia 20 maja 2023 r.w Szkole Podstawowej nr 3 w Słupsku zorganizowano festyn pod nazwą "Jestem szczęśliwym dzieckiem tego świata". Uczestnicy zabawy mogli przenieść się w odległe i egzotyczne kraje, bowiem boisko szkolne zapełniło się kulinarnymi stoiskami, na których oferowano przeróżne smakołyki z różnych stron świata. Każda klasa przygotowała kramik z pamiątkami i przekąskami wylosowanego państwa. Dzięki sprzyjającej pogodzie, goście tłumnie zjawili się w progach naszej szkoły i chętnie korzystali z zaproponowanych atrakcji. Czas odwiedzającym umiliły występy artystyczne, chętni mogli zagrać w bule, wylicytować atrakcyjny voucher, czy zapleść afrykańskie warkoczyki. Festyn cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że uznajemy go w 100 procentach za udany.