W dniu 16 maja uczniowie klasy V c i V d naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Gdyni. Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w Akwarium Gdyńskim, gdzie poznaliśmy zwierzęta i rośliny wodne z różnych części świata. Obejrzeliśmy także plastyczną mapę Bałtyku i ekspozycje prezentujące jego mieszkańców.

Po krótkim spacerze po Skwerze Kościuszki skierowaliśmy się do Centrum Naukowego Eksperyment. Tam uczestniczyliśmy w edukacyjnych warsztatach „Mikroświat” oraz „Siła i moc energii”. Po ich zakończeniu, zagłębiliśmy się w świecie nauki i zabawy. Korzystając z interaktywnych instalacji i pokazów poszerzaliśmy wiedzę z wielu przedmiotów. Zabawa ta dostarczyła nam wielu wrażeń i emocji. Po posiłku, nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanego wyjazdu wróciliśmy do Słupska.