19 kwietnia 2023 r. nasza szkoła wzięła udział w jedenastej edycji akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Przed pierwszym dzwonkiem uczniowie klas 4 i 5 rozdawali przy wejściu nauczycielom i uczniom wykonane z żółtego papieru żonkile. Przy stołówce szkolnej pojawiła się na tablicy gazetka okoliczościowa przypominająca tragiczne chwile narodu żydowskiego. W bibliotece szkolnej klas sztarszych została przygotowana mała wystawka poświęcona powstaniu. Na drzwiach sal lekcyjnych przyczepiono plakaty informacyjne. Podcza zajęć historii w klasach starszych nauczyciele prezentowali filmy dokumentalne przedstawiajace historię getta warszawskiego oraz działania powstańcze.