3 kwietnia wolontariusze kl. 4a i 4b wraz z opiekunem odwiedzili nasz oddział przedszkolny i przeprowadzili warsztaty wielkanocne. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych, tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej, doskonalenie sprawności manualnej i czerpanie radości ze wspólnej zabawy.
W trakcie warsztatów przedszkolaki z niewielką pomocą wolontariuszy ozdabiali jajka, doczepiając  błyszczące i samoprzylepne naklejki, śpiewali i tańczyli, rozwiązywali wielkanocne zagadki. Pod koniec stworzyliśmy wspólną wielkanocną dekorację, którą można podziwiać w galerii zdjęć. Na zakończenie młodzi uczestnicy otrzymali słodkie co nieco za ładną i aktywną pracę na zajęciach.To była dobra okazja do pokazania maluchom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią atmosferę.
Życzymy wszystkim, aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, radość, miłość oraz wzajemną życzliwość.