W tygodniu poprzedzającym ferie zimowe uczniowie naszej  szkoły  wzięli udział w zbiórce funduszy  w ramach kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Szkolny sztab WOŚP składający się z przedstawicieli PCK, SU, TPD, Klubu Wolontariusza i szkolnego chóru Urwisy  przygotował dla społeczności szkolnej szereg zabaw.

W budynku klas starszych akcja  zaczęła się we wtorek 10 stycznia. Tego dnia można było skosztować przygotowanych przez uczniów  babeczek i galaretek. Pyszności znikały w okamgnieniu.  Podobnie było w kolejnym dniu. Jak świeże bułeczki rozchodziły się różnego rodzaju drobiazgi - breloczki, kubki, artykuły papiernicze. Nie zabrakło też okazji do promocji  wiedzy o zdrowiu, czemu służyło odkrywanie haseł i rozwiązywanie łamigłówek. Zabawa połączona była z możliwością zdobycia nagrody, co stanowiło dodatkową zachętę do udziału w akcji. W ostatnim dniu wkroczyły do akcji Urwisy, które przemaszerowały przez szkołę zachęcając do wspólnego śpiewania kolęd.

Również uczniowie klas młodszych pokazali wszystkim, że wspierają WOŚP całym sercem. Poszczególne klasy wykonały piękne serca, które ozdobiły szkolne korytarze. Uczniowie ubrali się na czerwono specjalnie na tę okazję. Na niektórych twarzach pojawiło się serduszko, namalowane przez starsze koleżanki z klasy 8. Nie zabrakło słodkości na kiermaszu babeczek i galaretek.


Wszystkie działania przyniosły uczniom wiele radości i zabawy i przyczyniły się do wsparcia Orkiestry kwotą 2831,62 zł. Nadal aktywna jest szkolna e-skarbonka. Wpłat można dokonywać na wskazany link:

https://eskarbonka.wosp.org.pl/vz9w17

Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wolontariuszom i uczniom biorącym udział w akcji!

Pomaganie nie jest trudne!

szkolny sztab WOŚP