kamera
W Szkole Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka
w Słupsku zainstalowane są kamery monitoringu celem zapewnienia bezpieczeństwa uczniom
i pracownikom oraz ochronie mienia.

Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w Szkole Podstawowej Nr 3 w Słupsku

W dniach 13-15 grudnia 2016 odbyło się pierwsze międzynarodowe spotkanie projektowe Erasmus+ More Successful Students with ICT. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele z czterech krajów partnerskich: Niemiec, Polski, Turcji i Włoch. Polskę reprezentowały pani Anna Łukasik - nauczycielka języka angielskiego oraz koordynator projektu oraz pani Karolina Kromp, nauczycielka języka angielskiego. Ze strony tureckiej nad projektem czuwał główny koordynator projektu Pan Erdal Tunc oraz Pan Sabri Tavaz, za strony włoskiej Pani Emilia De Angelis, Pani Angela Longo oraz Pan Mario Ederoclite, a ze szkoły niemieckiej Pani Sandra Weinert oraz Pan Tim Hall. Przez trzy dni nauczyciele ustalali daty międzynarodowych spotkań projektowych, krótkoterminowych wymian grup uczniów, podział zadań w związku z rezygnacją Portugalii z udziału w projekcie oraz szczegółowy plan działań na najbliższe dwa lata. Zaplanowano także szczegóły wizyty we Włoszech w marcu 2017 roku.

Bardzo starannie przygotowaliśmy się do tego wydarzenia. Pierwszego dnia wizyty miało miejsce uroczyste powitanie gości ze szkół partnerskich. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz

z Dyrekcją, a za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiedzialne były szkolne zespoły muzyczne DO-RE-MI oraz URWISY. Dodatkowo goście mogli obejrzeć pokaz tańca towarzyskiego i krótkiej sztuki teatralnej przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Po uroczystości goście obejrzeli budynek szkoły i zobaczyli jak uczniowie pracują na zajęciach. Powitanie gości zostało uwiecznione na zdjęciach i nagraniach lokalnych mediów. Tego samego dnia pobytu naszych gości w Słupsku zostaliśmy zaproszeni na wizytę do Prezydenta Miasta Słupska Pana Roberta Biedronia. Pan Prezydent serdecznie powitał gości oraz opowiedział o naszym mieście i jego rozwoju. Życzył gościom przyjemnego  i owocnego pobytu w Polsce i zachęcił do długotrwałej współpracy. Popołudnie, goście wraz z polskim zespołem projektowym, spędzili na ustalaniu podziału zadań projektowych i wymian międzynarodowych, a wieczorem mieli możliwość spróbować tradycyjnej polskiej kuchni. Następny dzień spędziliśmy w szkole pracując nad projektem. Goście obejrzeli również zajęcia przygotowane przez uczniów

i nauczycieli. Zajęcia tematyką i wystrojem klas nawiązywały do kultury krajów partnerskich tj. Niemiec, Turcji, Włoch i Polski. Goście byli zachwyceni przygotowaną niespodzianką i wzruszeni polską gościnnością. Dzień zakończył się krótką wycieczką do Ustki, gdzie spróbowaliśmy naszych sił w przygotowaniu krówek w Cafe Mistral

i pospacerowaliśmy promenadą. Ostatni dzień był dniem podsumowań. Zebraliśmy materiały naszej pracy, omówiliśmy część spraw budżetowych i podzieliliśmy się wrażeniami z całego spotkania. Na zakończenie goście otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu oraz prezenty. Wizyta partnerów zakończona. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Poznaliśmy nowych przyjaciół z innych krajów. Spotkanie odbyło się w bardzo twórczej i przyjaznej atmosferze.  Nie obyło się bez elementów kulturowych i towarzyskich, poznawania specjałów kuchni polskiej oraz wymiany doświadczeń podczas spotkań nieformalnych. Teraz przed nami realizacja  zadań projektowych w poszczególnych szkołach.Kolejne spotkanie, tym razem już szkoleniowe, połączone z warsztatami i wymianą doświadczeń, odbędzie się we Włoszech w marcu 2017 roku.

                                                                                                Anna Łukasik

                                                                      Koordynator projektu w SP nr 3 w Słupsku

 

 

* POLUBIĆ MATEMATYKĘ więcej

 

* MAGIA MATEMATYKI więcej

 

* ANGIELSKI TEATRZYK więcej

 

* KSZTAŁCENIE CYFROWYCH KOMPETENCJI więcej

 

* DORADZTWO ZAWODOWE więcej

 

* ROZSZERZENIE OFERTY EDUKACYJNO - TERAPEUTYCZNEJ  więcej

 

* WYCIECZKA SZLAKIEM ZABYTKÓW SŁUPSKA więcej

 

*WYCIECZKA DO LEONARDII - KRÓLESTWA GIER DREWNIANYCH  więcej

*WYCIECZKA DO GDYNI - DO CENTRUM NAUKI EXPERYMENT  więcej

*WYCIECZKA EDUKACYJNA DO EXPERYMENTU I HEWELIANUM  więcej


Wyniki szkolnego konkursu na LOGO projektu Erasmus+

 "More Successful Students with ICT":


NAGRODA - Zofia Bugiel kl.VId

WYRÓŻNIENIE - Damian Lubiniecki kl. VI e

                          Cyprian Weiland kl. V c

Serdecznie wszystkim gratulujemy i mamy nadzieję, że jedna z wyróżnionych prac wygra również w etapie międzynarodowym.

                                                                                            Zespół projektowy Erasmus+

 

 

 
 

 

 

 KARTĘ  ZGŁOSZENIA (NALEŻY WYPEŁNIĆ LITERAMI DRUKOWANYMI)

 

* KARTA ZGŁOSZENIA DLA UCZNIÓW KLAS I - IV więcej

 

 

* KARTA ZGŁOSZENIA DLA UCZNIÓW KLAS V - VII więcej