BIBLIOTEKA SZKOLNA

        

            Nasza biblioteka mieści się w dwóch pomieszczeniach. Jedno - to sala nr 7 na parterze w małym budynku szkoły, gdzie książki wypożyczają uczniowie klas I-III. Znaleźć tam można również literaturę popularnonaukową, dydaktyczną, a także autobiografie, biografie oraz pamiętniki słynnych ludzi. W pomieszczeniu znajduje się czytelnia dla uczniów i nauczycieli. Dla najmłodszych przygotowany jest kolorowy kącik, w którym mogą odpocząć i poczytać książki. W dużym budynku  szkoły, na parterze, w sali nr 5, umieszczona jest wypożyczalnia
klas IV-VIII, w której skorzystać można z książek beletrystycznych, popularnonaukowych, dydaktycznych, słowników, encyklopedii oraz leksykonów.

           Księgozbiór biblioteki to nie tylko tradycyjne książki, ale także i e-booki, broszury, programy multimedialne, nagrania muzyczne, filmy oraz podręczniki.
Od kilkunastu lat biblioteka jest skomputeryzowana. Program komputerowy Molnet+  ułatwia wyszukiwanie informacji na podstawie dowolnego elementu opisu bibliograficznego, tworzenie zestawień bibliograficznych i korzystanie z utworzonych kartotek, co  przyspiesza wypożyczanie książek. 

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEK:

 

DUŻA SZKOŁA

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

8.00 – 15.30

 

 

MAŁA SZKOŁA

PONIEDZIAŁEK - PIĄTEK

9.00 - 14.00

 
NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE


mgr Magdalena Szymańska 

mgr Izabela Drużba 

mgr Anna Szranc


 

 

REGULAMIN BIBLIOTEKI >>>

 BIBLIOTEKA POLECA >>>

LISTA LEKTUR ONLINE więcej

LITERACKI DETEKTYW >>>

W TYM MIESIĄCU BIBLIOTEKA POLECA  >>>

"POSZUKUJEMY, CHĘTNIE PRZYJMIEMY" >>>

MISIOWY KONKURS >>>

WALENTYNKI W BIBLIOTECE >>>

biblioteka dobre 1 BIBLIOTEKA DOBRE MIEJSCE DLA KAŻDEGO >>>