Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Słupsku bierze udział w projekcie; „Pozytywnie włączeni- kompleksowy system wdrażania edukacji włączającej w słupskich szkołach”.

Celem gł. projektu jest wdrażanie edukacji włączającej zakładające wsparcie uczniów z niepełnosprawnościami, zaburzeniami zachowania i emocji oraz trudnościami w nauce w 21 szkołach zlokalizowanych na terenie woj. pomorskiego w terminie 01.04.2024-30.09.2027 poprzez realizację następujących działań:

-podniesienie kompetencji nauczycieli i specjalistów w zakresie wdrażania edukacji włączającej

-psychoedukację rodziców w zakresie zaburzeń zachowania i emocji uczniów

-bezpośrednie wsparcie uczniów.

W ramach projektu dla uczniów naszej szkoły zostaną zorganizowane:

-zajęcia logopedyczne

-zajęcia korekcyjno- kompensacyjne

-arteterapia (z elementami bajko-terapii)

-trening zastępowania agresji i emocji destrukcyjnych

-trening kompetencji społecznych

-usługi asystenckie

-doradztwo zawodowe

O zakwalifikowaniu się uczniów do zajęć projektowych decyduje kryterium premiujące:

-orzeczenie o niepełnosprawności (+8 pkt)

-orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną (+8 pkt)

-opinia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się (+4 pkt)

-opinia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej o dostosowaniu wymagań edukacyjnych wynikających z programu nauczania do indywidualnych potrzeb edukacyjnych dziecka (+4 pkt)

-opinia psychologa szkolnego/ specjalisty szkolnego dotycząca zaburzeń zachowania i emocji lub trudności w nauce (+2 pkt)

-płeć: kobieta (+2ptk- ze względu na wyrównanie szans w oparciu o występujące bariery równościowe).

Zajęcia są nieodpłatne. Uczeń może być zakwalifikowany do więcej niż jednej formy pomocy.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Pozytywnie włączeni - kompleksowy system wdrażania edukacji włączającej w słupskich szkołach” więcej