PIERWSZY KURS KOMPUTEROWY

Zgodnie z planami projektu Erasmus+ „More Successful Students with ICT” w lutym odbył się pierwszy z czterech kursów komputerowych. Uczniowie uczyli się obsługi programu Word i Excel, a jako efekt końcowy swojej pracy musieli zaprojektować ulotkę informacyjną o Słupsku. Do udziału w kursie zgłosiło się 26 uczniów klas V i VI, a po wstępnych eliminacjach udział wzięło 17. Ulotki tworzone były w języku angielskim, więc kurs prowadzili p. Dawid Maliczewski – nauczyciel informatyki, oraz p. Karolina Kromp i p. Anna Łukasik uczące języka angielskiego. Uczniowie uzyskali potrzebną wiedzę z zakresu stosowania programu MS Office w szkole i w domu, oraz nauczyli się tworzyć broszurę informacyjną w języku obcym.

Na zakończenie dwutygodniowego kursu wyłonione zostały cztery najlepsze prace.

Nagrodzeni zostali: Michalina Kurowska, Zofia Bugiel, Jacek Kargul i Mateusz Żegunia.

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe koszulki z logo Erasmus+, a zwycięzcy otrzymali dodatkowo drobny sprzęt audio.

Zakończenie kursu umililiśmy sobie zamawiając pizzę i rozmawiając o projekcie Erasmus+.