Maj- to najpiękniejszy miesiąc roku, najbardziej oczekiwany, a wraz z nim kwitnące drzewa, zieleń drzew, śpiew ptaków. Nareszcie mamy wiosnę!!! Trochę niesforną, ale radosną. Przedszkolaki z wielką radością coraz częściej chodzą do pobliskiego parku by biegać, bawić się i hasać do woli na świeżym powietrzu. 

Kwiecień to czas kiedy głównym tematem zdecydowanie były święta Wielkanocne. 3 kwietnia wolontariusze kl. 4a i 4b z opiekunem odwiedzili nasz odział przedszkolny i przeprowadzili warsztaty wielkanocne.  Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych.   W trakcie warsztatów przedszkolaki z niewielką pomocą wolontariuszy ozdobili jajka, doczepiając  błyszczące i samoprzylepne naklejki, śpiewali i tańczyli, rozwiązywali wielkanocne zagadki.  W tym miesiącu miesiącu odwiedził nas zajączek wielkanocny, który zostawił dzieciom słodkie upominki. 

W miesiącu styczniu obchodziliśmy urodziny Oskara. Rozmawialiśmy o swoich noworocznych postanowieniach, upływie czasu oraz istocie pomagania młodszym i starszym. Poznaliśmy nowe literki, zabawy i układaliśmy rozsypanki wyrazowe z sylab. Podczas zajęć powstały prace plastyczne wykonane różnymi technikami. 
W drugiej połowie stycznia rozpoczęły się ferie zimowe. Niektórzy z nas wyjechali na zimowy odpoczynek. Teraz czekamy na nadejście kolejnego miesiąca. Mamy nadzieję, że w końcu zima przyjdzie i będziemy mogli ulepić bałwana. 
 

21 marca wraz z innymi przeszliśmy kolorowym korowodem wokół SP 3, aby powitać wiosnę. 30 marca z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczestniczyliśmy w "Niebieskim Marszu". Ulicami Słupska maszerowaliśmy z niebieskimi balonami i pomponami. 31 marca mieliśmy przyjemność brać udział w wielkanocnym escape room, który zorganizowany został w ramach cyklu zajęć otwartych dla przyszłych pierwszoklasistów. 29 marca urodziny obchodził Mateusz. Koleżanki, koledzy oraz pani wychowawczyni zaśpiewali jubilatowi sto lat. Złożyli życzenia: uśmiechu, radości, zabawek i zdrowia. Mateusz poczęstował nas cukierkami. Wszystkiego najlepszego Mateusz!

Czas świąt Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania choinki. W naszej grupie nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Wspólnie zawiesiliśmy bombki, łańcuchy i kolorowe światełka. Wykonaliśmy również dużo prac plastycznych związanych z tematyką świąt. Dzięki temu w naszej sali zrobiło się uroczyście i wyjątkowo. 5 grudnia wybraliśmy się do Filharmonii na spektakl muzyczny pt. "Kot w butach". Natomiast 21 grudnia mieliśmy przyjemność obejrzeć Szkolne Jasełka. Najbardziej uroczystymi, grupowymi wydarzeniami była niewątpliwie przedszkolna Wigilia i udział w Koncercie Kolęd. Zaśpiewaliśmy utwór "Przybieżeli do Betlejem".