Zajęcia świetlicowe w miesiącu luty rozpoczęły się od konkursu świetlicowego "Pocztówka z ferii zimowych". Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania tym konkursem wśród naszych podopiecznych. Wszystkie zgłoszone prace były fantastyczne, widać w nich było zaangażowanie i przemyślenia na temat konkursu.

Troska o zwierzęta, które potrzebują pomocy człowieka, by przetrwać zimę to temat, który był poruszony z dziećmi na zajęciach świetlicowych. Doskonałym jego uzupełnieniem było wykonanie zimowej pracy plastycznej przedstawiającej ptaki w karmniku.

Natomiast z okazji Walentynek uczniowie poznali ideę tego święta, jego tradycję i historię. Przygotowali kartki walentynkowe, w których mogli wyrazić swoją sympatię do koleżanki lub kolegi, a także pocztę walentynkową.

Wspólnie świętowaliśmy również Światowy Dzień Kota, aby podkreślić znaczenie naszych małych przyjaciół w życiu człowieka oraz potrzebę niesienia im pomocy.

W naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Z okazji tego dnia nasze świetliczaki udały się w podróż do prehistorycznych czasów, poprzez zabawy i zadania poznawały życie dinozaurów, przeprowadzono esperyment -wulkan.

Nowy rok powitaliśmy z uśmiechem na twarzy i nowymi postanowieniami, by stać się lepszym,  miłym i empatycznym dla wszystkich wokół.
Na zajęciach rozmawialiśmy o życiu i mieszkańcach Arktyki. Wykonaliśmy prace plastyczną "Eskimos". Podczas zajęć o emocjach projektowaliśmy wzory różnych twarzy, dobieraliśmy do nich różne nosy, brwi, usta, aby odzwierciedlić ich nastrój. Wykonaliśmy piękne maski karnawałowe połyskujące kolorowym brokatem, które wykorzystaliśmy do ozdoby naszej sali.
W dniu Balu Karnawałowego przebraliśmy się za różne postaci z bajek. W tym miesiącu odbyły się dwa konkursy plastyczne "Moja Babcia i mój Dziadek" oraz "Najpiękniejsza maska karnawałowa" Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.
Jesień wokół nas. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonali podczas zajęć wiele prac plastycznych i technicznych przedstawiających piękno złotej jesieni. Do zajęć wykorzystali także jesienne liście. Dzieci uczyły się recyklingu, gdzie z rolek po papierze toaletowym wykonały piękne dzbanuszki. Dużą atrakcją okazały się zajęcia muzyczne z rurkami. w tym miesiącu obchodziliśmy Dzień tolerancji, Światowy Dzień Pluszowego Misia, Dzień Życzliwości. Gościliśmy funkcjonarjuszkę Straży Miejskiej, która przeprowadziła dla nas zajęcia z ćwiczeniami w razie gdybyśmy spotkali dzikie zwierzę lub goniącego psa. Miło upłynął nam czas.

"Mikołaju to już czas, Mikołaju święty nasz. Mikołaju bądź wśród nas i radość przynieś nam" - tak brzmią słowa naszej piosenki. Dzieci podczas zajęć w świetlicy szkolnej wykonały wiele dekoracji świątecznych oraz związanych z zimową porą roku. Z rolek po papierze zrobiły "Mikołaje". Z okazji "Mikołajek" pozowały do zdjęć w przygotowanej przez nauczycieli Foto-budce. W czasie wolnym od zajęć odbyły się gry sportowe w sali gimnastycznej. Podczas sprzyjającej aury dzieci bawiły się na świeżym powietrzu. w trakcie spotkania z leśnikiem mieliśmy okazję wysłuchać ciekawej prelekcji na temat opieki nad zwierzętami zimą. W ostatnich dniach przed świętami dzieci uczyły się kolęd i pastorałek oraz składały sobie życzenia świąteczne.

Nastała piękna, złota jesień. Wszystkie drzewa zamieniły swoje zielone liście na piękne ciepłe kolory. Uczniowie uczęszczający do świetlicy wykonali jesienną dekorację na okno pn. "Jesienne drzewo" oraz wiele innych ciekawych jesiennych prac.
4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Uczniowie przynieśli karmę dla zwierząt, która została przekazana do schroniska dla zwierząt. Z okazji DEN uczniowie wykonali portrety swoich nauczycielek - był to najlepszy prezent, by podziękować swoim paniom za ich trud i troskę.
W tym miesiącu zaprosiliśmy do szkolnej świetlicy trenera personalnego, który przeprowadził z nami zajęcia sportowe oraz pogadankę na temat ważnej roli sportu dla zdrowia.
Mieliśmy zaszczyt gościć pana policjanta, który przypomniał nam o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas ktoś nieznajomy.